Velcí kluci v kravatách a velké holky v kostýmcích vědí, co je pro nás, plebs, to nejlepší, a zakážou herní automaty, brojí proti zahraničním hazardním webům a (snad naoko?) takřka permanentně mobilizují proti hazardu jako takovému (doufajíce v plusové body pro své pupky, pardon, strany).

A pak přijde nějaký soudruh s myšlenkou, jak lidi motivovat k přebírání EET účtenek a reinkarnovat v českých zemích udavačství – v případě, že spotřebitel účtenku nedostane.

O co jde? Už brzy budete moci zadat každou EET účtenku (její číslo/označení) do systému na internetu a pak netrpělivě čekat na slosování o milionové ceny. Běžný hazard, loterie, nebo ne? (Hazardní hra je taková hra šancí nebo dovedností, jejíž výsledek závisí výhradně nebo převážně na náhodě, píše například Wikipedie.)

Milí spoluobčané, píše se na oficiálním webu uctenkovaloterie.eu, „Slosování účtenkové loterie bude jednou měsíčně, hlavní věcnou výhrou by měl být automobil, peněžní výhry se budou pohybovat u prvních pěti výher mezi 100 000 až milionem korun, další výhry by se měly pohybovat kolem desetitisíců až po nejnižší odměny ve stovkách korun. Celkově by za rok mělo být rozděleno cca 65 milionů korun.“

„To už jistě stojí za vyžádání EET dokladu a jeho registraci do loterie,“ chlubí se (Andrej Babiš?) na webu Účtenkovky. Je vidět, že se za minulého režimu hodně naučil.

Kromě toho však ještě ročně zaplatí stát za „komplexní provoz 12,4 milionu Kč bez DPH“ (asi 15 mil. Kč) firmě „Wincor Nixdorf, která zajistí registraci účastníků loterie, registraci a příjem účtenek, losování a výplatu výher a zákaznickou podporu“.

Takže nás ta Andrejova hazardně-udavačská sranda bude stát asi 80 milionů a svádění všech českých občanů k hazardu.

A parádní logo stálo jen 96 800 korun.

Účtenkovka – Hana Kolbe

Tomu se říká úspornost, efektivnost, morálka.

Hazardu zdar! A udavačství zvláště!