CzechInvest letos podpoří nadějné české projekty na šesti významných zahraničních startupových akcích. Na jaře se bude jednat o Slush Tokyo 2018 a TechDay New York 2018. CzechInvest nadějným českým startupům uhradí až polovinu ceny cestovného a ze tří čtvrtin vstupné a náklady spojené s pronájmem prostor na akci. Zdarma jim přeloží propagační materiály a nabídne až deset hodin individuálního mentoringu v oblasti prezentačních a obchodních dovedností nebo marketingu. Agentura to uvedla na svém webu.

Konference Slush Tokyo proběhne ve dnech 28. až 29. března 2018 a bude zaměřena na startupy a talenty z oblasti technologií. Od historicky prvního ročníku se akce rozrostla na jednu z celosvětově nejvýznamnějších svého druhu a pravidelně se koná rovněž v Helsinkách nebo Šanghaji. Americký TechDay New York, který se uskuteční 10. května letošního roku, od roku 2012 propojuje technologické startupy se všemi, kdo jim mohou pomoci v jejich rozvoji, a pravidelně se koná rovněž v Londýně a Los Angeles.

Agentura CzechInvest tak dalším rokem pokračuje s podporou tuzemských startupů na zahraničních akcích v rámci projektu CzechDemo. Díky tomuto projektu se na akcích jako CES Las Vegas, TechCrunch Disrupt v Londýně, San Francisku a New Yorku, Slush v Helsinkách a Web Summit v Lisabonu prezentovalo 21 nadějných českých startupů.

V letošním roce se CzechInvest s vybranými startupy chystá vycestovat na celkem na šest akcí: kromě Slush Tokyo a TechDay New York se bude jednat o RISE Hong Kong a Unbound London v červenci, TechCrunch Disrupt San Francisco v září a TechCrunch Disrupt Berlin v prosinci.