Již dvacet let stojí Karolína Topolová za úspěchy největšího prodejce ojetých a zánovních vozů ve střední a východní Evropě. Když na začátku své kariéry zakládala inovativní call centrum v AAA Auto, ještě netušila, že jednou bude stát na samotném vrcholu společnosti a povede skoro dva a půl tisíce zaměstnanců ve více než čtyřiceti pobočkách ve čtyřech zemích a v tomto čistě mužském byznysu.

Karolína Topolová je jedinou ženou v čele velké společnosti obchodující s automobily ve střední Evropě. Ve vedení klade důraz na zákaznicky orientovaný přístup, což potvrzuje i založení Kontaktního centra s více než dvěma sty operátory nebo vytvoření funkce zákaznického ombudsmana, kterou zastává bývalý novinář a dlouholetý mluvčí Škoda Auto Milan Smutný. Svoji pracovní kariéru zahájila v pražském hotelu Prague Hilton Atrium jako programová manažerka. V roce 1998 založila call centrum v AAA Auto, které se stalo jedním z nejmodernějších a největších v oboru ve střední Evropě. V roce 2006 postoupila na funkci Group HR and Call Centre Director, o rok později se stala viceprezidentkou společnosti a podílela se na vstupu firmy na českou a budapešťskou burzu cenných papírů. Pod jejím vedením se společnost v roce 2014 prodala za neuvěřitelných šest milionů eur.

„Díky tomu, že jsem vyrůstala mezi bratry, měla jsem k automobilům blízko odmala a nikoho z mých nejbližších nepřekvapilo, když jsem přijala nabídku u již tehdy největšího prodejce ojetin u nás. Byla to příležitost, která se neodmítá, ale zároveň nesmírně náročný úkol pro tak mladou holku. Práce pro mě byla dlouhou dobu vším, ale díky skvělému kolektivu a motivujícímu nadřízenému jsem tu strávila šťastných dvacet let a věřím, že brzo oslavím třeba čtvrtstoletí jako společnost loni,“ říká s úsměvem Karolína Topolová, která je již šestým rokem generální ředitelkou skupiny AAA Auto, a dodává: „V Áčkách se odjakživa cenila pracovitost a dobré nápady a mnoho mých kolegů z call centra se postupně vypracovalo na vysoké manažerské pozice.“

Karolína Topolová je za své úspěchy oceňována i odbornou veřejností, naposledy, když se nyní opět umístila v prestižní anketě TOP 25 žen českého byznysu. V posledních třech letech byla vybrána mezi nejvlivnější ženy českého byznysu podle časopisu Forbes a byla oceněna také titulem Lady Pro. Pravidelně se umisťuje mezi finalisty soutěže Manažer roku, kde navíc získala titul Mladý manažerský talent. Pod jejím vedením se společnost AAA Auto posunula v žebříčku CZECH TOP 100 z 67. na 48. pozici a získala celoevropské prestižní ocenění European Business Awards 2016/2017, kde se stala druhou nejcennější firmou Evropy ze 33 zúčastněných zemí.

Karolína Topolová není jen generální ředitelkou nadnárodní společnosti, ale současně manželkou a maminkou čtyřleté dcery. Je rovněž předsedkyní správní rady Dětské dopravní nadace, která ročně finančně podpoří na čtyřicet dětí, jež v důsledku dopravní nehody přišly o jednoho nebo oba rodiče. Hovoří plynně anglicky a ve volném čase ráda hraje nohejbal nebo jezdí na snowboardu.

Tisková zpráva společnosti AAA Auto