e-news.cz - kurzy
Reklama

Kryptoměny: Hashflare v problémech a Bitcoin opět v kurzu

18.08.2018, Autor: Z blogosféry

0 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 50 votes, average: 0,00 out of 5
Kryptoměny: Hashflare v problémech a Bitcoin opět v kurzu

Nejúspěšnější anonymní kryptoměna Monero úspěšně otestovala tzv.

Bulletproof protokol, společnost Hashflare krátkodobě pozastavuje všechny svoje kontrakty na těžbu Bitcoinu, Švýcarsko chce kryptoměnovým společnostem zjednodušit přístup ke klasickým bankám a Bitcoin opět nad hranicí osmi tisíc dolarů. Ani v červenci nebyla o horké novinky na poli kryptoměn nouze.
Po červnovém propadu na roční minimum se Bitcoinu podařilo vystoupat nad hranici osm tisíc dolarů, přičemž celkový objem trhu se vrátil na hodnotu 280 miliard dolarů. Nálada na trhu byla počátkem července pesimistická a názor, že cena Bitcoinu opět klesne až k hodnotě kolem 4000 dolarů, byl poměrně rozšířený. Spekulanti na pokles Bitcoinu však od půlky července zažili krušné časy, protože Bitcoin vystoupal během července o více než 30 procent, přičemž nerostl jen vůči dolaru, ale i vůči ostatním kryptoměnám.
K červencovému oživení důvěry v Bitcoin přispěly zejména dva faktory. Prvním faktorem jsou velké pokroky ve vývoji a aplikaci technologie Lightning Network, díky které by Bitcoin v budoucnu mohl zpracovávat prakticky neomezené množství transakcí. Druhým faktorem je probíhající řízení u U.S. Securities and Exchange Commission týkající se povolení k provozování prvního kryptoměnového ETF fondu VanEck SolidX Bitcoin Trust. V případě, že komise fond schválí, bude ETF fond nakupovat Bitcoin a následně emitovat investorům podílové listy. Investoři tak získají možnost investovat do Bitcoinu bez komplikací s jeho fyzickým držením. Největší optimisté očekávají, že v případě kladného rozhodnutí dojde k podobnému růstu jako v závěru minulého roku,“ vysvětluje Andrej Štaňko, spoluzakladatel Kryptofondu.
Snížení poplatků za transakci až o 80 procent
Kryptoměna Monero, nejúspěšnější anonymní kryptoměna na světě, úspěšně absolvovala první test tzv. Bulletproof protokolu.1 Tato technologická novinka, na jejíž implementaci se začalo pracovat v prosinci 2017, je schopna snížit poplatek za transakci až o 80 %. V současné době je Bulletproof protokol aktivní pouze na testovací síti, pokud však další dva testy dopadnou dobře a dojde k implementaci, získá Monero obrovskou technologickou výhodu nejen nad svou konkurencí v oblasti anonymních měn, ale i nad měnami Ethereum a Bitcoin, které se obě potýkají se značnými problémy s transakčními poplatky.
Problémy Hashflare odrazují investory
Společnost Hashflare oznámila, že díky dlouhodobé nerentabilnosti těžby krátkodobě pozastavuje všechny svoje kontrakty na těžbu Bitcoinu.2 Hashflare, sídlící v Estonsku, poskytuje službu známou jako cloud mining. V rámci této služby si uživatel pronajímá pouze výpočetní výkon a o všechny aspekty těžby se stará firma. Na tento obchodní model je v těžařské komunitě nahlíženo velice skepticky, neboť se pod ním skrývá řada podvodných projektů, jejichž jediným cílem je vybrané peníze použít na nákup hardwaru a následně se vypařit. „V případě, že chce člověk zprostředkovaně vydělávat na těžbě kryptoměn, není pronájem hashrate nejlepším řešením. Zájemcům bych navrhl řešení, které není tolik spojené s rizikem podvodu, jako např. dluhopisy,“ říká Petr Hotovec, analytik Kryptofondu.
Zpráva o pozastavení kontraktů vyvolala velmi negativní reakce investorů, kteří mají obavy, že o své peníze definitivně přijdou. „Snížení rentability těžby Bitcoinu není dáno pouze sníženou cenou, ale především příchodem nového těžebního hardwaru a rostoucí konkurencí,“ dodává Jiří Karpják, analytik Kryptofondu. O stále rostoucím počtu těžařů svědčí i následující graf, který jasně ukazuje na neustávající nárůst jak obtížnosti těžby, tak celkové kapacity používaného hardwaru.
Švýcarsko chce kryptoměnovým společnostem zjednodušit přístup ke klasickým bankám
Jedním z největších problémů současného kryptoměnového odvětví je obtížný přístup k bankovním službám pro provozovatele kryptoměnových burz a společnosti zabývající se vývojem kryptoměn. Banky těmto společnostem často omezují možnost založit si bankovní účet, protože se jednak obávají možného praní špinavých peněz a zároveň vnímají kryptoměny jako silnou konkurenci3. Tento problém znepokojil švýcarskou vládu, která přislíbila, že do konce roku zajistí, aby kryptoměnové společnosti měly stejný přístup k bankovním službám jako ostatní společnosti z ostatních odvětví. 4
Ze zdrojů investiční skupiny Comfort Finance Group CFG
Poznámkový aparát:


Sdílet
Hodnotit
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Doporučujeme

Daňhel: Dohledové orgány by měly zamezit neodbornému srovnávání povinného ručení

16.04.2024, Autor: Jaroslav Daňhel

Na začátku března uveřejnil Ekonomický magazín můj příspěvek Ekonomika „povinného ručení“ musí čelit trendu růstu škodního průběhu. Vzápětí v časopisu Pojistný obzor vyšel text „Povinné ručení zůstává pod tlakem vysoké škodní inflace“. Pojistný matematik Petr Jedlička zde konstatoval, že rozevírání nůžek mezi průměrnou škodou a průměrným pojistným pokračuje. 

Apogeo
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

Zemřel demýtizátor racionality

16.04.2024, Autor: red

Než se do toho se svým kolegou Amosem Tverskym pořádně pustili, ekonomie byla přesvědčena, že v podstatě bohatě vystačí s matematickým aparátem, sofistikovanými vzorci a důvěrou v lidskou racionalitu.

Schmarcz: Peklo mimořádných schůzí aneb proč dělat něco užitečného, když místo toho můžeme hrát před voliči trapné divadlo?

14.04.2024, Autor: Martin Schmarcz

Mimořádné schůze se mají konat jen mimořádně. Třeba když vypukne válka, pandemie, stav legislativní nouze, nebo vláda provede něco strašného, na co nestačí interpelace. U nás se z toho stává běžný kolorit. Něco ve stylu speciálního vysílání. Obvykle to ale spíše dopadne jako podřadná telenovela.

Poradna: Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

12.04.2024, Autor: Z blogosféry

Řada rodin se rozhoduje mezi bydlením v nájmu a pořízením vlastního domova na hypotéku. Obě možnosti mají své výhody i nevýhody. Z pohledu budování majetku je vždy výhodnější pořízení vlastní nemovitosti na hypotéku.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Apogeo
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
Reklama

CETA: Ceny potravin i nadále klesají

05.04.2024, Autor: red

V únoru letošního roku (poslední dostupná data) spotřebitelské ceny celkově vzrostly meziměsíčně o 0,3 %. Meziročně ceny v únoru vzrostly o 2,0 %, což bylo o 0,3procentního bodu méně než v lednu. Ceny zboží úhrnem zůstaly na úrovni měsíce ledna, zatímco ceny služeb vzrostly o 0,7 %.

Apogeo
Sazka reklama
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Reklama

CETA: Evropské dotace a regulace: Dvojsečná zbraň českého zemědělství

31.03.2024, Autor: red

Česká zemědělská komunita se ocitá v rozporu mezi regulacemi EU a systémem dotací, které formují současný agrární model. Zatímco Green Deal klade důraz na udržitelnost a ekologické zemědělství, dotace vytváří podmínky pro nadprodukci a environmentální zátěž. Tato situace odhaluje klíčový paradox v srdci evropské zemědělské politiky.

e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
e-news.cz - kurzy
Sazka reklama
Apogeo
Reklama