Letošní květen je nejchladnější od roku 2000. Studené počasí se výrazně podepsalo na tržbách restaurací, které provozují zahrádky. Oproti minulému roku mělo pětačtyřicet procent sledovaných provozoven nižší tržby.

Medián tržeb sledovaných podniků meziročně klesl o 25 procent. Zahrádku má celkově asi 40 procent provozoven, dopad na restaurace je proto podstatný, zjistila společnost Storyous.

Letošní jaro je chladnější než loňské. Zatímco v roce 2018 dosáhla průměrná teplota za duben skoro 13 stupňů, letošní nepřesáhla 9,4 stupně. Začátek května byl přitom ještě chladnější, podle Českého hydrometeorologického ústavu se jedná o nejstudenější nástup máje od začátku století. „To je špatná zpráva pro restaurace, které své hosty lákají na posezení na zahrádkách. V tak chladném počasí přichází o významnou část klientely. Podle našich odhadů, které vychází z porovnání příjmů restaurací, sledovaným podnikům klesly tržby v průměru o 24,9 procenta,“ říká Igor Třeslín, šéf společnosti Storyous, která restauracím nabízí komplexní restaurační systémy.

Za pravdu mu dávají i provozovatelé podniků. „Obvykle naši zahrádku otevíráme už začátkem dubna. Minulý rok byl květen náš nejlepší měsíc díky tomu, že léto prakticky začalo už v květnu. Doufali jsme, že letos to bude stejné, proto jsme připravili menu inspirované posezením u táboráku. Květen 2019 bude ale zřejmě naopak nejslabší, venkovní posezení nabídneme nejdříve v druhé polovině měsíce,“ uvádí Michal Kroupa, majitel restaurace Malešický Mikropivovar.

Zahrádku jsme letos sice už otevřeli, ale kvůli chladu o ni není takový zájem. Pokud zrovna neprší, kvůli nízkým teplotám se zahrádka sama vylidní kolem třetí odpoledne. Během teplých večerů hosté na zahrádce rádi posedí s drinky až do večerních hodin. To, že to letos zatím nejde, se samozřejmě na tržbách značně podepíše. Přicházíme tak o tržbu za 25 míst, které obvykle obsluhujeme,“ potvrzuje Maja Vavřačová, provozní restaurace Monk the Bistro v centru Prahy.

V Česku je více než 7 tisíc restaurací se zahrádkou – venkovní posezení nabízí asi 40 procent podniků. Jen v Praze je přibližně 1 400 zahrádek. Studenější začátek jara tak má dopad na podstatnou část českých provozů. „Provoz zahrádek přímo závisí na pěkném a teplém počasí. Venkovní posezení si lidé spojují jak s příjemným zakončením rodinného výletu, tak s posezením s kamarády na pivu. Důležitost zahrádek ještě vzrostla s přijetím protikuřáckého zákona. Jsou v podstatě jedinou volnou pro kuřáky, kteří nechtějí neustále odbíhat od stolu, aby si venku mohli zapálit,“ vysvětluje Třeslín.

Storyous data zkoumal na vzorku 650 provozoven, a to v období od začátku dubna do poloviny května.