Waterdrop je unikátní mikrodrink v kapsli, který představuje alternativu ke slazeným nápojům v plastu. Jedna kapsle ochutí až 600 ml vody, bez zbytečného cukru a chemie. Obsahuje navíc  řadu vitamínů a antioxidantů.

Ve svém portfoliu nabízí Waterdrop kromě kapslí k ochucení vody také skleněné lahve, termolahve nebo bambusová brčka. Kapsle podporují nejen v dodržování pitného režimu, ale mají i pozitivní dopad na odpadové hospodářství. V balení po dvanácti kapslích je množství recyklovatelného obalu nižší než u víčka od plastové lahve. „Jsme hrdí, že kapsle snižuje produkci odpadu o 97 procent oproti klasické PET lahvi,“ uvedla ředitelka společnosti Waterdrop pro Českou a Slovenskou republiku Kateřina Navrátilová. Ve společnosti Waterdrop se snaží v každém kroku výroby produktu dbát na sociální a environmentální aspekty. Rostliny se pěstují v režimu udržitelného hospodářství v rodinné firmě v Německu, nikoli na plantáži. Při rozvozu k zákazníkům využívají služeb dopravce, který dbá na životní prostředí, a za najeté kilometry a vyprodukované CO2 vysazuje nové stromy. Pro kompletaci papírových obalů využívá pracovní síly v chráněné dílně.

Pitný režim pomáhá Waterdrop zajistit i ve firmách. Zákazníky jsou firmy od pěti do padesáti tisíc zaměstnanců. V současné době spolupracuje společnost Waterdrop například s Porodnicí Podolí, kde je součástí programu „Motherbox nosí čáp“. Děti mají drink rády pro jeho chuť i pro hravý design obalů. Ne vždy chtějí pít pouze čistou vodu nebo vodu s ovocem a Waterdrop je pro ně vhodnou alternativou ke slazeným nápojům a sirupům. Podobný pitný režim mohou díky kapslím Waterdrop dopřát firmy i svým zaměstnancům. Například řada Clean obsahuje niacin, který přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání, vitamín E pak k ochraně buněk před oxidativním stresem. Může se tak hodit například do kanceláří jako příjemný benefit. Další možností jsou tastingové akce, a to jak v sídle firmy, tak na speciálních akcích. Pro společnosti dále Waterdrop nabízí služby recyklace obalů od kapslí nebo propočet úspor na plastových obalech a CO2 při dopravě. Kapsle lze také využít jako dárek pro partnery, kdy je možné samozřejmě umístění loga.

Waterdrop už spolupracuje například s firmami JLV a.s., Toka a.s., Bonteque s.r.o. nebo ČSOB.

Pití kapslí Waterdrop tak může být nejen zábavné, zdravé, ale také pomůže k ochraně životního prostředí a snížení množství vyprodukovaných plastů.