RADOMIL BÁBEK, předseda Asociace podnikatelů a manažerů, Podnikatelské odbory.

Nejprve (nejen) církve okradli a ukradený majetek zdevastovali. A místo aby odškodnili okradené, pokusili se církve okrást podruhé. Komunisté. V úterý 15. 10. 2019 však zvítězil rozum a ústava nad rudou ideologií.

Vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM a SPD prosadila zdanění církevních restitucí, a to především na nátlak komunistů, kteří zdaněním církevních restitucí podmínili svou podporu vládě. Prezident Miloš Zeman zákon samozřejmě podepsal. Ústavní soud však v úterý 15. 10. 2019 rozhodl o zrušení daně uvalené na finanční náhrady v církevních restitucích.

Dělá se mi téměř fyzicky nevolno vždy, když vidím či slyším vystupovat v médiích komunisty. Přesto, že v posledních volbách dosáhli nejhoršího výsledku za posledních dvacet let, a zdá se, že pomalu, ale jistě spějí k zániku, jsou stále drzejší a média jim dávají stále větší prostor. Tentokrát jsem však zatnul zuby a poslechl jsem si na ČRo Dvacet minut Radiožurnálu s komunistou Grospičem, na téma zrušení zdanění církevních restitucí Ústavním soudem.

Nejprve chci pochválit redaktora Tomáše Pancíře. Ptal se konkrétně a věcně. Šel k jádru věci, nazýval věci pravými jmény („chtěli jste osekat příjmy církví, pane Grospiči“). Že se to ne vždy podařilo, za to nemohl pan Pancíř.

Komunista Grospič naopak nepřekvapil. Vykrucoval se, odbíhal od tématu, zcela odmítal odpovědnost. On, jako místopředseda Ústavního výboru Poslanecké sněmovny, neměl prý žádnou odpovědnost za to, že připravili zákon, který, jak sám řekl, předpokládali, že u Ústavního soudu neprojde. Pořád se za někoho schovával, za vládu, za jiné poslance. Inu, komunista.

Kromě tohoto vystoupení je však nutné připomenout to, co bohužel v pořadu nezaznělo: komunisté uloupili a ukradli majetek (nejen) církví, a potom ten majetek zdevastovali. Teď, když okradeným byl zničený majetek vrácen, tak jim komunisté chtějí znovu ukrást peníze, které mají sloužit pro obnovu jimi zničeného majetku.

Jediné správné řešení by bylo, aby vše, co zničili, sami komunisté zaplatili. Zatím to vše platíme my, občané ČR. Proč to máme platit my? Protože jsme se nedokázali s komunismem vypořádat. Protože jsme nepřiměli komunisty, aby nesli následky svého zvráceného, nemravného jednání, musíme platit my. Připustili jsme, aby komunisté vyklouzli z odpovědnosti tím, že se přejmenovali, připustili jsme, aby jim prošlo tvrzení, že oni nejsou ta bývalá komunistická strana, oni jsou prý nová komunistická strana.

Je třeba říci jasně a zřetelně: Komunismus je zločinná ideologie a komunistická strana je jen jedna, ať se jmenuje, jak chce. Vyvolávání zášti a zloby, lež a podvádění národa, to jsou jejich metody. Kradli v masovém měřítku a vraždili, a my jsme dovolili, aby jim to prošlo. Proto jsou dnes tak drzí. Pořád jim to má procházet?