Do investiční skupiny PORTIVA nastupuje na pozici manažera fondů a externího financování Martin Hubík. Jeho hlavním úkolem je vybudovat a spravovat butikový fond pro investory zajímající se o obnovitelné zdroje a nemovitosti.

Do Portivy přichází Martin Hubík po 11 letech strávených v Komerční bance, kde působil naposledy jako zástupce ředitele divize pro nejvýznamnější korporátní klienty na Moravě.

Martinovi je 34 let a je držitelem prestižního titulu Chartered Financial Analyst (CFA).

Manažerem fondů a externího financování v české investiční skupině PORTIVA se stává Martin Hubík (34). Na starosti bude mít zejména řízení fondu kolektivního investování. „Založili jsme nový butikový fond pro kvalifikované investory zajímající se o oblast obnovitelných zdrojů a nemovitostí. Cílová velikost tohoto fondu jsou 3 miliardy korun,“ říká Pavel Svoreň, výkonný ředitel investiční skupiny PORTIVA a dodává: „Díky analytickým, obchodním a manažerským dovednostem, které získal Martin Hubík během své praxe v bankovním sektoru, byl pro nás ideálním kandidátem. Jsme přesvědčeni, že dokáže naplnit naše očekávání.“

Většinu svého dosavadního pracovního života strávil Martin Hubík v Komerční bance, kde působil od roku 2009. Více než dva roky přitom pracoval na pozici zástupce ředitele obchodní divize pro nejvýznamnější korporátní zákazníky na Moravě a podílel se na vedení týmu zodpovědného za obsluhu desítek klíčových klientů i správu úvěrů v řádu miliard korun. Kromě vybudování a správy nového fondu v rámci investiční skupiny PORTIVA bude mít Hubík na starosti také rozvoj distribučních kanálů, budování vztahů s investory či compliance. „Mám zkušenosti s péčí o nejvýznamnější korporátní klienty ze své přechozí praxe. Dobře vím, že nabídka pro potenciální investory je na trhu velká. Proto chceme připravit fond, který bude jedinečný nejen unikátním portfoliem obnovitelné energetiky a zelených nemovitostí, ale i servisem, který budeme našim investorům poskytovat,“ říká Martin Hubík.

Martin Hubík (34 let) získal v roce 2017 prestižní titul CFA (Chartered Financial Analyst). Vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, obor Finanční podnikání. Ve volném čase se věnuje rodině, orientačnímu běhu, jízdě na horském kole a golfu. V minulosti hrál závodně vodní pólo.