(dokončení z 7.3.) Když mluvíme o online nakupování a řekneme, že roste, je to jak tlačení dveří, jenž jsou otevřené. Je jasné, že v digitální době již zákazníci nenakupují přes den v obchodech. Chtějí navštívit vybraný obchod kdykoliv a asi jakýmkoliv způsobem. Každopádně, jak se stát součástí digitálního světa?

Výzkumné nástroje

SEMrush

Víceúčelový nástroj použitelný pro přirozené i placené SEO. Má několik funkcí k rostu internetových obchodů. Jedním z nich je zobrazení klíčových slov, které používají vaši konkurenti. Takové slova často mnoho napoví a bez tohoto nástroje byste je neznali. Řebříček určuje celková organická návštěvnost a hodnota.

Ahrefs

Tento nástroj má vícero funkcí. Umožňuje zobrazení odkazů, které vedou na web a nejoblíbenější stránky. Používá se k analýze SEO a detekci referenčních domén. Taky poskytuje analýzu přepojení webů. Analyzuje též konkurenci a tvoří metodiku propojení odkazů. Jde-li o výběr vhodných klíčových slov podle relevance a náročnosti, Ahrefs je skvělý.

Podnikatelské nástroje

Trello

Jde zřejmě o nejznámější správcovský nástroj. Je zdarma, co je taky klíčové. V správě projektu jsou mapky se seznamem akcí, který lze měnit, se strukturou sloupců podle priorit. Například můžete posouvat sloupce důležitých, urgentních a neurgentních úkolů a mnoho jiného.

Bitrix24

Tohle je volný softvér správy podniku. Obsahuje více než 35 prvků, jako CRM, úkoly, dokumenty, správu projektů a času, automatizaci procesů, fakturaci, spolupráci, správu v nepřítomnosti, e-mailový marketing, virtuální PBX, sdílené kalendáře, firemní adresář, správu systému lidských zdrojů (HRMS) a jiné.

Zoho Projects

Tenhle program obsahuje profesionální nástroje, jako CRM, dokumenty, e-mail a jiné. Výhodou je třeba deska, která zobrazuje progres aktivit a integrovaný časový systém. Je rovněž možné integrovat ho s jinými rozhraními, jako Google Docs nebo Dropbox.

Marketingové nástroje

MailChimp

Je známy jako snadný nástroj e-mailového marketingu. Pomáhá se sledováním nákupů vašich zákazníků, co vám umožní cílit na ně s obdobnými akcemi. Taky obsahuje přímé připojení na služby jako WooCommerce, Magento nebo BigCommerce. Umožňuje tvorbu e-mailových kampaní přímo z vašeho obchodu.

Buffer

Buffer je k distribuci denního obsahu na platformách jako Twitter, Facebook, LikedIn a jiné. Je stručný a uživatelsky přívětivý. Je vhodný chcete-li něco na plánování aktualizací a zlepšení efektivity, týkajíc se správy vašich sítí.

Buzzstream

Jde o CRM pro kontakt s blogery, žurnalisty a na majitelé webů. Pomáhá s organizací vaší sítě, kampani s blogery a influencery nebo s hledáním partnerů. Tvorba seznamů prospektů, hledání e-mailů, sledování kontaktů, záznamy o spolupráci a opakované použití těchto seznamů v budoucích kampaních jsou díky tomuto nástroji možné.

Analytické nástroje

Optimizely

Jako referenční softvér umožňuje vykonání A/B testů. Má WYSIWYG rozhraní, co znamená, že je možné ho využít bez potřeby kódovacích znalostí. Optimezly můžete využít pro experimentální testování vaší potencionální domovské stránky, stránek produktů, formulářů a jiných prvků. Pro každého marketére je to klíčový prvek. Platforma poskytuje zkušební verzi zdarma na 30 dnů.

Google Analytics

Bez ohledu na samotní produkt, který prodáváte, zvýšení míry konverze na internetových obchodech je těžké. Správa obchodu od Googlu poskytuje prodejcům větší spektrum metrik. To znamená, že platforma je nyní než kdykoliv předtím. Uživatelé, kteří využívají Google Analytics mohou sledovat návštěvnost podle svých přání. Identifikace slabin zvýrazní třeba opuštění plného košíku nebo problémy s platbou.

Visual web optimizer

Optimalizace vašeho online obchodu nemá konce. Ti, kteří neustále experimentují s A/B testy a upravují nedostatečně výkonné stránky vám to potvrdí. Selhání při sledování správných parametrů nebo ignorace aspektů, které potřebují změnu mohou uškodit vašemu příjmu. Proti platformy jako Visiual Web Optimizer vyhovují společnostem, které potřebují vylepšit své marketingové kampaně a domovské stránky.

ANNA KUZNETSOVA, specialistka na marketing obsahu ve společnosti Logaster