Sněmovna nerozhodla o osudu předlohy, která zavádí jednorázový příspěvek 500 korun podnikatelům poškozeným dopady epidemie koronaviru i na společníky malých společností s ručením omezeným. Jednání Sněmovny skončilo, zatím není jasné, kdy se k tomuto zákonu poslanci vrátí.

Předseda klubu ODS Zbyněk Stanjura nejprve navrhl, aby Sněmovna přerušila projednávání tohoto bodu do středečních 9:00 hodin. S návrhem ale neuspěl. Proto vzápětí požádal o dvouhodinovou přestávku na poradu poslaneckého klubu. Sněmovna by se pak opět měla sejít k jednání až po půlnoci, ale místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip (KSČM) jednání přerušil do středečního rána.

Vládní novelu zákona o takzvaném kompenzačním bonusu vrátil poslancům Senát s pozměňovacím návrhem. Chce v něm, aby stát vyplácel tento bonus přímo ze státního rozpočtu. Zatím je podle zákona vratkou daně z příjmů zaměstnanců. Jde však o takzvanou sdílenou daň, o níž se stát dělí s rozpočty krajů a obcí. Obce a kraje tak přicházejí o část peněz, které by jinak z této daně dostaly. Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) s návrhem Senátu nesouhlasí a naléhala na poslance, aby přijali původní sněmovní verzi. Varovala, že pokud by senátní verze prošla, musela by výplatu bonusu okamžitě zastavit. Bylo by podle ní nutné vyřešit rozpočtové a právní otázky, jak vlastně bonus vyplácet. Musela by se použít místo daňového řádu rozpočtová pravidla jako pro výplatu dotací.

ČTK